İdeal Cinsel İlişki Süresi

ideal cinsellik nasıl olmalı, yatakta cinsel sohbet edilir mi?en fazla kaç saat seks yapılır?, düzenli seks yaşamı ne kadar olmalıdır, erken boşalmak mı geç boşalmak mı, kadınlar mı erken boşalır erkekler mi?, cinsel birliktelik süresi nedir, seks yaparken nelere dikkat etmeliyiz,

İngilterede yapılan bir araştırma çiftler arasında ideal cinsellik süresinin ne olduğu hakkındaymış ankete katılan çiftlerin verdiği cevaplar, tahmin edildiği kadar uzun cinsel ilişkini ideal olmadığı gerçeğini ortaya koymuş. Cinsel yaşam koçları ve cinsel ilişki uzmanlarıda bu yönde açıklamalar ve çeşitli makaleler yayınlıyorlar.

İdeal cinsel ilişki süresi

Çiftler kendi aralarında bile deneyim etseler bile seks için ideal süreyi hala tutturabilmiş değil. Birbirleirne karşı açık ve net olamayışlarıda, ne kadar uzun bir cinsel birliktelik olurda o kadar iyi gözüyle bakılıyor. Kadınların ve erkeklerin seks yaparken geçirdikleri sürelerin kendilerini memnun etmediğini fakat bunu partneri ile paylaşmaktan çekindiklerini söylüyorlar.

Bu işin ilmini bilenler ise her çiftin kendi tercihleri, beklentileri, fantaziler ve beklentilerine göre değişiklik gösterebileceğini belirtirken, çok uzun süren cinsel ilişkinin tarafları yoracağını ve alınan zevki azaltacağını söylüyorlar. En çok sorulan sorulardan biriside cinsel ilişki süresini ne kadar tutmalıyız, orgazm süresinde ideal olan ölçü nedir?, Erken mi yoksa geç mi orgazm oluyorum? soruları oluyor.

İdeal Cinsel İlişki Süresi Nedir?

Her iki tarafta eğleniyor ve keyif alıyorsa bunun bir süre ile kısıtlanmasının bir manası yoktur. Öpüşmeyle başlayan ve doruk noktasına yani orgazma ulaşana kadar geçen bütün aşamalar, seks içinde dahildir. Buna öpüşme, dokunma, uyarılma, cinsel ilişki dahildir. Her çiftin seks anlayışı ve beklentisi birbirinden farklılık gösterebilmektedir. Hatta bir önceki partneri ile yaşamaktan keyif almadığı şeyi bir başka partnerle yaşarken keyif alan insanlar vardır. Hayatın her anında her alanında olduğu gibi bu ortak yapılan sevişme olayında bile kadın ve erkeğin beklentileri, arzuları farklıdır. Aslında her ikisi de karşısındakini memnun etmek için kendi beklentilerini göz ardı eder, Seks yaparken çekinmeler ve utanmalar ilişkinin kalitesini düşürmektedir. Keyifli ve sağlıklı bir seks esnasında çiftlerin 5-7 dk arasında zirveye ulaştıkları görülmektedir. Daha önce deidğimiz gibi bu süre çiftlerin arasındaki bağa göre değişkenlik gösterir. Unutmayın ki süre çok uzarsa partneriniz yolup canı yanacağı için keyif alma seviyesi azalacaktır.

Uzun Seks mi Kısa Seks mi?

Seks yaparken yapılan büyük yanlışlardan birisi de kalitesini süre ile belirlemeye çalışmaktır. Kaliteli bir cinsel yaşamın anahtarı karşılıklı iletişimden geçmektedir. Partnerinizi yakından tanımak ve kendinizi iyi anlatmak anahtar kelimedir. Doğru hamleler ile partnerizini uyarırsanız, zevk alma süresi, seviyesi artacak ve bunu en kıs ayolsan yapmış olacaksınız. Dürüstçe ve çekinmeden birbirinize beklentilerinizi anlatın ve tanımaya çalışın. Yatak odanızda yada her nerede seks yapıyorsanız yapın unutmayın ki, Cinsel Sohbet sizi birbirinizi daha iyi tanımaya yönendirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir