Erkekte Sertleşme Sorunu

Penis sertleşme sorunu, Erektil disfonksiyon, erkek sertleşme sorunu psikolojik sebepleri, sertleşme problemi fiziki ndenler, sertleşme sorunu redavisi Sertleşmeye evde çözüm Yorumları, Sertleşmesi için ne yapılmalı, Ereksıyon sorunu nasıl anlaşılır, Cinsel organ neden sertleşmez, Ereksıyon sorunu, İlişki sırasında erkeğin sertliğinin gitmesi, Sertliğimi koruyamıyorum, Sertleşmeyi nasıl sağlarım

Bir erkek için başına gelebilecek en kötü olayların başında sayılabilecek türden bir sağlık sorunudur. 100 erkeğe, kalp krizi geçirmek mi Sertleşme sorunu yaşamak mı diye sorulsa 90 erkek kalp krizini tercih edecektir.

Erkek üreme organında meydana gelen bu sağlık sorunu düzenli ve sağlıklı cinsel hayatın yaşanmasında oldukça önemli bir rol oynar. Çiftlerin seks hayatını olumsuz etkilediği bir gerçektir. Bunun yanında ilişkinin duygusal boyuntunuda olumsuz etkiliyor.

Tıbbi adı; Erektil disfonksiyon olan erkek üreme organında yeterince istenilen sertliğe ulaşamaması, sertleşme sorunu yada sertliğin sürdürülememesi durumudur. Erkeklerin sıklıkla karşılaştığı bu sorun oldukça yaygındır ve bir çok farklı sebebi bulunmaktadır. Erkeklerde sertleşme sorunu özellike belirli bir yaştan sonra daha belirgin ve yaygındır. 40 yaşı geçen her iki erkekten birisinde ereksiyon problemi görülmektedir, buda ne kadar yaygın olduğunu bize göstermekedir. Bu yazımızda bununla alakalı sebepleri ve tedavisi hakkıda sizlere bilgiler vereceğiz.

Sertleşme Bozukluğu

Erkeklerce cinsel organın istenilen sertliğe ulaşmaması yada sertliğini koruyamaması erkek hayatınca ve cinsel hayatında oldukça olumsuz bir etkendir. İlişki hayatı, sosyal hayatı iş hayatı, psikolojik durumu ve özgüven sorunu yaşaması için oldukça etken bir durumdur.

Sertleşme sorunu yaşıyorsanız ve bu durum ilişki hayatınıza ve öz güven eksikliğine neden oluyorsa ve psikolojik olarak sizi yoruyorsa mutlaka bir uzman dokra randevu alıp, bu sorun hakkında tedavi olmalısınız. Altında yatan nedenler genellikle psikolojik, sinirsel yada fiziki nedenler olabilir. Buna en iyi teşhis, tavsiye, öneri ve tedaviyi doktorunuz gerekli tetkikleri yaptıksan sonra karar verecektir.

Sertleşme sorumum ile ilgili nasıl tedavi olurum?

sertleşme sorunu tedavisi
Sertleşme sorunu tedavisi

Öncelikli olarak Aile hekiminiz ile randebu alıp konuyu görüsün gerekli muayene ve testler sonucunda eğer gerek görürse Aile hekimizniz sizi ilgili branşa yönlendirecektir. Aşşağıdaki sorunlar ile karşılaşıyorsanız doktora baş vurabilirsiniz. Bu sorunlarda çözümlenmesi kolay hayat ve cinsellik standartlarınızı engelliyor, düşürüyor olabilir.

 • İlişki esnasında sertleşme sorunu yaşıyorsanız yada sertliği koruyamıyorsanız. Erken yada geç bolaşma gibi problemler ile karşılaşıyorsunuz veya düzensiz orgazm olma gibi durumlar yaşıyorsanız.
 • İlişki esnasında sertleşme sorunu yaşıyorsanız yada sertliği koruyamıyorsanız. Erken yada geç bolaşma gibi problemler ile karşılaşıyorsunuz veya düzensiz orgazm olma gibi durumlar yaşıyorsanız.

 Erkek Cinsel Organında Sertleşme Sorunu (Erektil Disfonksiyon) Nedenleri

sertleşme problemi
Sertleşme Sorunu

Erkek üreme organı olan penisin sertleşmesi karmaşık bir döngüye bağlıdır. Beyin, hormonlar, sinir sistemi, kalp, kas ve damar sistemi üzerinden etkileşim eş zamanlı sağlanarak Erkek cinsel organı erekte olup sertleşme gerçekleşir. Bu sistem içerisinde her hangi birisinde sorun olması Erkekler için sertleşme problemi yaratabilir. Bunun yanında zihinsel, sinirsel, fizilsel yada psikolojik bir nedene dayalı sebeplerden yaşanabilir.

Erkekte Penis Sertleşme Sorunu, psiklojik, sinirsel yada fiziksel olarak iki belirgin neden ile kaynaklanıyor olabilir. Bilinç altında yatan sebeplerden, yada partner uyumsuzluğu, cinsel isteksizlik, yeterli uyarılmama gibi bir kaç neden erektil disfonksiyon yaşanmasına neden olabilir. Bunun yanında psikolojik ve fiziksel nedenlerin her ikisinin aynı anda kombinasyonu ile de bu sorunla karşı karşıya kalınabilir

Sertleşme Sorununa neden olabilecek fiziki sebepler nelerdir?

Erkek cinsel organında sertleşme problemi bir çok nedenden kaynaklanabileceği gibi sıklıkla görülen nedenlerden biriside fiziki sebeplerdir. İnsan bedeninde çok farklı kombinasyonlar sonucunda eş zamanlı olarak gerçekleşen Sertleşme belirli fiziksel nednelerden olabilir.

Bunlardan biriside kalp damar sağlığında yaşanan düzensizlik, bozukluklar olabilir. Kalp ritminde yaşanan bozukluk ve kan pompalama sorunları bu sağlık sorununa yol açabilir. Belli başlı sertleşme sorunu ile sonuçlanan fiziki nedenler aşşağıda sizler için sıralanmıştır.

 • Kalp hastalığı
 • Tıkalı kan damarları (ateroskleroz)
 • Yüksek kolestorol
 • Yüksek tansiyon
 • Diyabet
 • Obezite (aşırı kilo)
 • Metabolik sendrom (artan kan basıncı, yüksek insülin seviyeleri, bel çevresinde vücut yağı ve yüksek kolesterol içeren bir durumdur)
 • Parkinson hastalığı
 • Multipl skleroz
 • Bazı reçeteli ilaçlar
 • Tütün kullanımı
 • Peyroni hastalığı (penis içinde skar dokusu gelişimi gösteren bir hastalıktır)
 • Alkolizm ve diğer madde bağımlılıkları
 • Uyku bozuklukları
 • Prostat kanseri veya büyümüş prostat bezi tedavisi
 • Pelvik bölgeyi veya omuriliği etkileyen ameliyatlar veya yaralanmalar

Yukarıdaki sıralanmış nedenlerden her hangi bir tanesi veya bir kaç tanesi erektil disfonksiyon ile sonuçlanabilmektedir. Bu gibi durumlarda ilgili servisin uzman doktoru ile görüşebilir ve tedavi için ilk adımı atabilirisniz.

Erektil Disfonksiyon yani Sertleşme Sorunu altında yatan psikolojik sebepler

sertleşme bozukluğu psikolojik nedenler

Erkek bedeni yaşlanma sonucunda bu durumla karşılaşmaya müsaittir. 40 yaş üzeri erkeklerde sertleşme sorunu erektil disfonksiyon yada istenilen sertliğe ulaşılamaması, sertliğin uzun süre korunmaması ve anlık olarak sertleşmelerin yetersizliği gibi sağlık sorunları ile sıklıkla karşılaşılmaktadır.

Bunun yanında en sık rastlanan sebeplerin biriside psikolojik sebeplerdir. Erkek beyninde başlayan ve bir takım zincirleme kombinasyon ile sonuç olaraks ertleşme gerçekleşir. Cinsel heycan ve duygu artışı oluyor ama yetrsizlik sonucu istenilen sağlıklı sertleşme olmuyorsa bu psikolijik nedenlerden kaynaklanıyor olabilir. Ruhsal durumun ve isteklilik durumu, daha önce yaşanmış bir olaydan kaynaklı sebeplerden olabilir. Belli başlı sebepleri sizlere sıralamak gerekirse bu liste şöyledir.

 • Stresli bir yaşam tarzı
 • partner ile yaşanmış cinsel sorunlar problemler.
 • Yetersizlik hissi.
 • Bilinç altında yatan korkular.
 • Olumsuz cinsel birliktelik tecrübeleri
 • Düzenli seks yaşantısının olmaması
 • Aşırı yorgunluk
 • Baskı, korku ve benzeri sebepler
 • Karşı taraf ile yeterince iletişim kuramamak ve baskı altında olmak

Sertleşme sorunu teşhisi ve tedavisi

Yukarıda belirtilen sebeplerden bir tanesi veya bir kaçtanesi Sertleşme Problemi yaşanmasına neden olabilir. Bu sorun çiftler arasında huzursuzluk, uyumsuzluk ve ilişkinin soruna, çıkmaza girmesi ile neticelenebilir. Erkek cinsel yetersizlik hissine kapılıp kendini sorgulayabilir, bunun getirdiği stres ve baskı ile farklı sorunlar problemler eşiğine gelebilir. Kadın içinde erkek kadar önemli bir sorun olan Sertleşme Sorunu kadın içinde kendinde sebepler aramaya itebilir. Bu durum eşler arasında şiddetle artan bir problem haline gelebilir. Sağlıklı cinsel yaşam ve yeterli cinsel tatmini yaşamayan bir çift yerini farklı problemlerin aldığı bir sorun yumağı ile karşılaşabilir. Önce aile hekiminiz ile daha sonrada ilgili servisin uzman ekibi ile randevu alarak görüşebilir, hastalığınızın tedavisi için size önerilen tedaviyi uygulayarak daha sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz. yaşam kalitenizi doğrudan etkileyen Sertleşme sorunu artık hayatınızda bir sorun olmatan çıkacaktır.

Sağlıklı ve düzenli bir cinsel yaşam dileğiyle hoşça kalın. .

satır arası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir