En Çok Merak Edilen Seks Soruları ve Cevapları

Seks Yaparken Partnerinizi Tanımak İçin Soru Sormaktan Çekinmeyin

 • En çok aranan seks ile ilgili sorular
 • Cinsel sorular,
 • Vajinismus nedir?
 • İdeal seks süresi ne kadar?
 • Aykırı cinsel sorular
 • Sevgiliye cinsel içerikli sorular
 • Fantazi soruları
 • Erkeklerin sormaya utandığı sorular
 • Erkeklere cinsellikle ilgili sorular
 • Sevgiliyle konuşulacak cinsel sorular
 • Cinsellik nedir?
 • Rüyada seks yapmak
 • Seks yapmak ne kadar kalori yaktırır?
 • Rüyada öpüşmek
 • Seks yapılacak mekanlar

İnsan hayatının olmazsa olmazı cinsellik ve seks oldukça merak uyandıran bir konudur. Kadın veya erkek her ikiside karşı cinsle alakalı seks tüyolarını hep merak etmiştir. Bu tüyolar, sorular ve cevaplar kişiye ve beklentilere göre değişiklik göstermekle birlikte aslında aynı amaca hizmet etmektedir. Tatmin, haz ve orgazm için en iyi yolu seçmek ve sağlıklı cinselliği yaşamak.

Söz konusu seks olunca, biraz utangaç, mahçup ve çegingen oluyoruz. tam aksine açık ve net olmak gerekir, aklınıza takılanları, merak ettiklerinizi partnerinize sormaktan kaçınmayın. Neticede ikiniz arasında yaşanacak bu özel andan her iki tarafında memnun ve mutlu olması amacını taşımaktadır. Kadınlar erkekler ile alakalı en çok merak ettiklerini özgürce sorarken erkekler biraz daha çekingen kalıyor gibi görünüyor. Doğru bildikleri yanlışlarda ısrar edince seks hayatları sanıldığı gibi yada hayal ettikleri gibi renkli ve zevkli geçmiyor.. Bunu aşmak için seks ile alakalı soru sormaktan çekinmeyin ve cevapları mutlaka dikkate alın.

En Çok Aranan Seks Soru ve Cevapları Neler? Kimler Neler Sormuş?

Seks nedir, nasıl seks yapılır?

Zihinde başlayarak, bedensel eylemler ile cinsel dürtülerin ve tatminin odak noktası olduğu karşılıklı birleşme gibi klişe bir cümle ile sözlük anlatımı yapılabilir. Fakat seks ve cinsellik sadece bedensel olarak yapılan bir eylem değildir. İnsanın ruhunda başlayan, hayal gücü ile zenginleşen ve bedensel olarak tamamlanan bir faliyet. Seks yaparken iki kişi olarak sınırlandırmak yetersiz kalır. Belirli bir kalıp, düşünce, tarz ile bağdaşması pek mümkün görünmemektedir. Seks bir çok farklı tarzı olan, alternatifleri olan bir eylemdir. Günümüzde duymaya aşina olduğumuz, sanal seks bunların içinde en yeni olan tarzdır.

Seks sırasında ağrı, acı hissetme neden ve sebepleri?

Seks yaparken genellikle kadınların en çok şikayet ettiği konulardan birisidir. Seks yaparken neden ağrı oluyor?, cinsel ilişki esnasında kasılma, ağrı, sancı gibi sorunlar genelde, yeterince uyarılmayan kadınlarda görülen yetersiz ıslaklık. Yani yeterince uyarılmayan kadın isteksiz olduğu için vajina kuru kalır ve sürtünme ilede bu kuruluk tahrişe ağrı ve acıya neden olabilir. Bir diğer nedeni de vajinismus olabilir. Bu konuyla alakalı detaylı bilgi almak için Vajinismus Cinsel İlişki Anında Ağrı Sorunu başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. Bu yazımızda detaylı bilgilendirmeyi bulabilirsiniz. Eğer sizde bunlara benzer sebeplerden cinsel isteksizlik ve ağrılar çekiyorsanız size önerilen yöntemleri deneyerek sağlıklı bir seks hayatına kavuşabilirsiniz.

Seks yaparken kalori yakar mıyız? ne kadar kalori yakılır?

Seks yaparken ne kadar kalori yakarız

Erkek yada kadın bedenine göre farklılıklar gösterebilir. Yüksek tempoda seks yaparken hızlı hareket edildiğinden hem fiziki hemde zihinsel olarak aktif olduğumuz için oldukça fazla kalori yakılabilir. 20 30 dakika aralığında yapılan bir seks sonrasında zumba yapmuş kadar yada düzenli yürüyüş esnasında yakılan kaloriye eşit miktarda kalori yakılabilir. Uzmanlar düzenli seks hayatı olan kişilerin spor salonlarında yaktıkları kalorilere eş değer kalori yakımı yaptığını belirtmektedir. Kalp damar sağlığı, zihinsel ve bedensel sağlık açısından cinselliğin oldukça önemli olduğunu belirtmektedir.

İdeal Seks süresi ne kadar olmalıdır?

Uzmanların bu konuda farklı görüşleri vardır, bir kesim seks yapmanın belirli bir süre ile adlandırılmasına karşı görüş bildirirken bir kesimde bunu ideal zamanlar ile beirtmişlerdir. Çiftlerin ten uyumu, uyarılma süreleri, ve orgazm olma anına kadar geçen sürenin tamamının sağlıklı bir seks hayatının kişilere göre değişiklik göstereceğini belirtir. Çift uyumları, yaş, performans ve uyarılma sürelerine göre ideal seks süresi belirlenmektedir. Erkekte sertleşme kadınlarda ıslanma kıvamı buna etken olmaktadır. Bu konuyla ilgili detaylı bilgiyi İdeal Seks İlişki Süresi adlı yazımıza göz atarak alabilirsiniz.

Rüyada Seks Yapmak

rüyada seks

İnsanlar olarak kendimizi bir rüyayı görmeye zorlayamayız, rüyalar bilinç altımızın yansıması olarak adlandırılmaktadır. fakat sürekli seks düşünen birinin bilinç altında istek ve arzuları uyurken rüyasına yansıyabilir. Rüyada seks yapmak, rüyala seks görmek gibi konuları detaylı bir alanda inceleyen uzmanların, kişilerin tamamen bilinç altında bastırmaları yada canlandırmaları sonucunda, kendilerini rüyalarında cinsel ilişki hatta ereksiyon halinde görmelerinin mümkün odluğunu fakat bunun kesin olmadığını belirtmektedir.

Seks yaparken nasıl hissederiz, seks neler hissettirir?

Cinsellik insanın sadece bedensel olarak yaptığı bir faaliyet değildir. zihinsel olarak da yapılan ve zihinde başlayan bir eylemdir. Cinsel yönden doygunluk ve tatmin ruhen de istediklerinize ve beklentilerinize ulaştığınız için size kendinizi iyi hissettirecek ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Sağlıklı seks hayatı olan kişilerin sorunlara odaklanma, çözme ve becer kabiliyetlerinde daha aktif olduklarını göstermektedir. Uzmanların görüşleri de bu yöndedir. Seks sadece bedensel olarak kalmaz ve ruhumuzla tamamlandığı ana orgazm yani zirve noktası denilmektedir. Zirveye ulaşmak bedensel ve zihinsel rahatlamanın yansıması olarak adlandırılır. Seks esnasında bulunduğunuz ruh hali, uyarılma tepkiniz, partneriniz ile uyumluluğunuz zirveye çıkma sürenizi ve tepkizi değiştirebilir.

En iyi seks nerede yapılır?

En keyifli seks yada orgazm kendinizi en iyi hissettiğiniz yerde, pozisyonda ve kişiyle yapılmaktadır. Bu nedenle bu alanları kısıtlamak yada önceden şartlanmak seks kalitenizi düşürebilir. Kendinizi nerede daha rahat ve uyarılmaya müsait hissederseniz en ideal mekan orasıdır. Zaman ve mekan fark etmeden eğer arzularınız zirve noktasına çıktıysa partnerinize bunu belirtin ve ambiansı kaçırmadan doyumsuz bir seks yaşamak için birbirinizi uyarın Evde seks, ofiste seks, arabada seks, mutfakta seks, yatak odasına seks, hatta daha uç noktalarda asansörde seks yapabilirsiniz. Tabi bunu yaparken mahremiyetiniz de önemlidir.

2 thoughts on “En Çok Merak Edilen Seks Soruları ve Cevapları

 1. ideal cinsel iliski suresi diye bisey yok kisiye veya cifte gore degisiyor her kadin ve erkek farkli zamanlarda zirveye ulasiyor.

  1. Evet hakan bey bu süre çiftlere göre değişebilmektedir. Uyarılma ve orgazm direk bağlantılı olduğu için uyum ile alakalı bir durum aslında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir