Dünzenli Cinsellik ve Faydaları

Düzenli cinsel ilişki kaç günde bir olmalı, Düzenli cinsel hayat nasıl olmalı, Düzenli cinsel ilişki ne demek, İdeal cinsel ilişki kaç günde bir olmalı, İslam’da cinsel ilişkinin faydaları, Sabah ilişkiye girmenin faydaları, Cinsel ilişki modelleri, İslam’da cinsel Hayat

Düzenli Seks Hayatı Sağlığınızın Dostudur

Cinsellik insanın doğasında olan ve oldukça önemli bir etkendir. Çiftlerin ilişkilerinde, sosyal hayatlarında, çevrelerine davranışlarında, aile hayatları ve hatta iş hayatlarında etkisini gösteren bir gerçektir. Düzenli ve sağlıklı seks hayatı olan bireylerin daha mutlu, güler yüzlü, pozitif ve daha sağlıklı olduğu bir çok aratırma ile gerçeklik kazanmış ve ispatlanmıştır. İnsan hayatının kadın erkek ayırt etmeden bir ihtiyacı olan cinsellik sosyal hayat, psikolojik hayat açısından oldukça faydalı bir aktivitedir.

Şimdi bu yazımızda sizlere düzenli cinsel yaşamın bireysel ve çift olarak hayatınıza kattıklarından bahsedeceğiz. Sağlıklı ve düzenli seks hayatı her şeyden önce bir ihtiyaçtır ve karşılanması en doğal haktır.

Kaliteli ve Düzenli Seks Neler Kazandırır?

Psikolojik Etkileri

Düzenli seks hayatı olan kadın ve erkeklerin psikolojileri daha pozitiftir. Birbirleri ve çevreleri ile olan iletişimleri daha düzgün ve sağlıklıdır. Çiftlerin aralarındaki sorunları çözme ve birbirlerine odaklanma seviyeleri oldukça yüksektir.

Düzenli seks bağışıklık sisteminizi olumlu etkiler

Düzenli cinsel yaşamı olanlar ve haftada en az 2 kere seks yapan kadın ve erkeklerin bağışıklık sistemleri diğer insanlara göre %30 – 35 daha güçlüdür ve yakalandıkları hastalıklardan kurtulma süreçleri daha hızlıdır.

Kemik ve iskelet yapısına oldukça faydalıdır.

seks yaparken rutin yapılan aktiviteler ve salgılanan testosteron  hornomu kemik yapınıza olumlu etki eder ve iskelet sisteminde bulunan bütün eklemlerin aktif halde çalışmasına yardımcı olur.

Kalp Sağlınızı korur

Çiftlerin düzenli seks yaparken kalp ritimleri, kalp kasları oldukça düzene girer ve kalp sağlığı için iyi bir kondisyon tutmanızı sağlar. Kalori yakmanız ve efor sarfetmeniz size oldukça fayda sağlayacaktır. Adrenalin seviyenizde kalp ritminizi yükseltmeniz kalp kaslarınızın daha iyi çalışmasını sağlayacaktır.

Kendinizi daha çok sevebilirsiniz.

Düzenli, sağlıklı bir cinsel yaşam sizlere daha öz güvenli olmanız için imkan sunar. Kendinizi daha çok seversiniz, daha mutlu, hayatla ve kendinizle daha barışık olursunuz. Bu etki dışarıdan bakıldığında diğer insanlar tarafından fark edile bilir.

Adet sancılarınızı azaltır ve düzenli adet dönemine sokar

Kadınların kabusu olan regl dönemlerinde adet sancıları, süreleri ve gecikmiş adet dönemini düzene sokarak daha az sancılı bir adet dönemi geçirmenizi sağlamaktadır. Düzenli seks hayatı olan kadınların adet döngülerinin düzene girdiği ve adet süreçlerinin kısalarak daha az sancılı geçtiği yapılan anketler ve araştırmalar ile ispatlanmıştır.

Formunuzu daha iyi koruyabilirsiniz.

Bir egzersiz planı gibi seks yaparkende rutin hareketler ile kas ve iskelet sisteminizi düzenli çalıştırır, kalori yakmanızı sağlar. Yani spor olsun diye seks yapmak terimi gerçektir.

Uyku sorununuzu çözer

sağlıklı uyku için düzenli cinsellik
sağlıklı uyku için düzenli cinsellik

Keyifli ve sağlıklı seks yapan bir çiftin gece uykusu sorunu ortadan kalkar. Cinsel birleşme anında salgılanan mutluluk hormonu hem beyin hemde kaslarınızın yumuşamasını sağlar ve daha kolay uykuya dalmanızı sağlar.

Yukarıda saydığımız ve daha sayamadığımız bir çok faydası olan cinsellik, karşılıklı olarak duygu aktarımının en net halidir. Sizde cinsellik sonrasında kendinizde gördüğünüz faydaları, etkileri bize yorumlarınız ile bildirebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir