Cinsel Gücü Arttıran Besinler

 • Cinsel gücü en çok ne artırır?
 • Sekse hangi yiyecekler iyi gelir?
 • Sertleştirici bitkiler nelerdir?
 • Cinsel gücü artıran vitaminler nelerdir?
 • Cinsel gücü artıran karışımlar
 • Cinsel gücü artıran gıdalar
 • Sertleşmeyi artıran yiyecekler
 • Cinsel gücü artıran macun
 • Kadınlarda cinsel gücü artıran yiyecekler
 • Kadınlarda cinsel isteği arttırma yolları
 • Cinsel gücü artıran kahve
 • Cinsel gücü artıran bitkiler Maranki
 • Cinsel gücü en çok ne artırır?
 • Sekse hangi yiyecekler iyi gelir?
 • Sertleştirici bitkiler nelerdir?
 • Cinsel gücü artıran vitaminler nelerdir?

Afrodizyak etkili gıdalar seks gücünü arttırıcı besinler

Özellikle erkekleri ilgilendiren bir konudur, cinsel performans. Sadece erkeğe bağlıymış gibi sırtına yüklenen ve çoğu zaman memnun sorgulanan bir durumdur. Seks performansı bir çok dış etkene bağlıdır aslında. Bunlardan en önemlilerinden biride beslenme tarzımızdır. Gün içerisinde yediğimiz yiyecekler cinsel performansımızı doğrudan etkiliyor.

Aslında sadece erkekleri değil kadınlarıda etkileyen bir durumdur bu. Erkekte cinsel performan kadındaki adıyla cinsel istek, arzu olarak kendisini göstermektedir. farklı kimyalara sahip olsalarda kadın ve erkeğin ortak noktası seks karşılıklı tatmin ve memnuniyete dayalı bir durumdur. Sağlıklı beslenmenin yanında bilinçli beslenerek cinsel gücünüzü ve isteğinizi arttırmanız mümkün.

Dünyada ünlü beslenme uzmanı Srah Flower doğru beslenme ile cinsel gücünüzü arttırmanız için Daily News gazetesinde bir makale yayınladı. Sizlere doğru beslenme ile daha güçlü bir cinsel yaşamın ve seks hayatının anahtarı değerinde bilgiler.

Beslenme alışkanlığımız ve gün içerisinde yediklerimiz, sindirim, psikoloji, performans gibi etkenlerde belirleyici olduğu gibi seks hayatımız içinde belirleyici rol oynuyor. Libido üzerinde pozitif veya negatif etki yapmaktadır. Cinsel performans üzerinde olumlu etkisi gibi aksi bir etkide yaratabiliyor.

Cinsel Performans Arttıran Yiyecekler

Chili Biber

chili biber kırmızı acı biber

Hiç alakası yokmuş gibi görünsede Chili biber metabolizmayı hızlandırır. Bununala beraber Endorfin salgısını arttırır. Yemeklerimizde ve salatalarımızda tüketmekten çekinmeyin. Ayrıda antioksidan etkisi ilede oldukça faydalıdır.

Kuru İncir

kuru incir

Enerji deposu olan Kuru inci, Feromon hormonunun salgılanmasını arttırır, güçlü bir anti oksidan ve doğurganlığı arttırıcı etkiside kanıtlanmıştır. lezzetli bir atıştırmalık olan, kuru incir seks hayatınız içinde güzel bir seks diyeti uygulamanıza yardımcı olacaktır.

Zencefil

zencefil
zencefil

Bir çok etkisi olan Zencefil sindirime faydası olduğu, bulantı ve iştah içinde olduka etkili olduğu bilinen zencefil, seks içinde eşsiz bir elementtir. Dürtüleri harekete geçirerek uyarılmayı etkin hale getiren bu mucize bitki, daha güçlü ve aktif seks yaşamı için olmazsa olmazlar arasında.

Kavun

Sıcak yaz günlerinin vazgeçilmez meyvesi olan Kavun, Likopenin zengini bir meyvedir. İnsan vucudunda özellikle erkek vücudunda mucize bir etkisi vardır. Tıpkı cinsel güç arttırıcı ilaçlar gibi mesela viagra tarzında kan ve damar yollarını açarak pompalanan kadın daha hızlı vucutda dolaşmasına ve cinsel organa ulaşmasını sağlar.  Bu mucizevi mevyeyi bol bol tüketmeyi ihmal etmeyin.

İstiridye

İstiridye midye

Denizden gelen mucize olarak bilinen İstirikye mineral bakımında oldukça zengin olduğu bilinir. Amino asit dengesi açısında zenfin besinler arasındadır. Vucutta ki mineral seviyesini dengeleyerek, sperm sayısını ve kalitesini arttırır. Libodo‘ya direk etki eden bu besin sık tüketilmelidir.

Avokado

Tropikal bir meyve olan Avokado artık ülkemizde yetişmektedir ve ulaşımı oldukça kolaydır. B6 vitamini bakımında oldukça zengin olan bu meyve erkeklerde hormonların baskılanmasına, artmasına etki etmektedir. Ayrıca afrodizyak etkisi ile de seks hayatınızın daha keyifli ve yüksek performansla devam etmesini sağlayacaktır.

Kereviz

kereviz

Kereviz oldukça sağlıklı bir besin kaynağıdır. Bunun yanında salgıladığı Feromon hormonu yani koku etkisiyle kadın ve erkekte uyarıcı etki yapmaktadır. afrodizyak etkisi ile cinsel uyarıcı etkisi oldukça etkilidir.

Bitter Çikolata

bitter çikolata

Kalorisi diğer çikolatalara göre düşük olan Bitter Çikolata hem enerji kaynağıdır aynı zamanda Dopamin hormonu içinde en etkili besindir. Stresi azaltırken sakinleşmenizi sağlar ve partnerinize daha iyi odaklanmanızı sağlayacaktır.

Yukarıda açıklamaları ile belirttiğimiz besinler hem sağlık açısından beslenmenizi düzene sokacağı gibi hemde daha renkli, yüksek performanslı seks yapmanızı sağlayacaktır. insel uyarıcı etkisi yapan enerji eposu besinlerimizi sizlere tanıtmaya devam edeceğiz. Sizde bilgiğiniz ve etkisini gördüğünüz besinleri yorumlarda bize yazabilirsiniz.

12 thoughts on “Cinsel Gücü Arttıran Besinler

 1. Ben bitter çikolata yiyorum arkadaşlar genelde küçük jack ile : ) inanır mısın asjdhgsadgs duramıyor insan yerinde…

 2. Avokadoya bayılırım gerçekten her yediğimde eşimle hiç tartışmıyoruz fırsat kalmıyor tartışmaya :’)))
  Paylaşım için teskkurler bende tavsiye ederim ozellikle avokadoyu..)

 3. chili biberi duymuştum acının cinsel güce iyi geldiğini biliyorum.. İstiridye yani midye çok ilginç geldi bana mutlaka denicem 🙂

 4. Kuru incir ozellikle enerji acisindan oldukca degerlidir, cinsel guc ve sperm sayisinda artis icinde cok faydali bol bol yiyin

  1. İncir enerji deposudur, doğru demişsiniz hem kurusu hemde taze yani yaş incir sık ve bol tketilmelidir.

 5. gercekten ise yariyormu dersiniz, cinsel gucu artirdigina kanit varmi yada kullanan varsa bana cevap verebilirmi?

 6. Zencefil mutfakta sik kullandigim bir seydir ama esimde faydasini goremedim daha fazla tuketmek lazim demek ki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir